Nacionalni kviz za poticanje čitanja 2022.
Autor: Maja Vujević, 27. 9. 2022.

Dragi učenici, pozivam vas na sudjelovanje u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja 2022. koji se održava svake godine u sklopu manifestacije Mjeseca hrvatske knjige. Kviz je namijenjen učenicima viših razreda osnovne škole, a kao jedan od središnjih programa manifestacije nosi naziv Nije lako kad si mlad.

Za sudjelovanje u kvizu ne morate imati nikakvo predznanje već ćete prilikom rješavanja kviza trebati proučiti ili pročitati online izvore. Svako pitanje sadrži poveznicu u kojoj se krije točan odgovor, stoga treba otvoriti predloženu poveznicu, proučiti je i nakon toga odgovoriti na pitanje.

Rješavanju online kviza možete pristupiti bilo kada i bilo gdje putem mobitela, računala, laptopa ili tableta do 25. listopada, a popis finalista bit će objavljena do 4. studenog. Na završnoj svečanosti u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici 15. studenog javno će se izvlačiti glavna i utješne nagrade.

Kviz pokrećete na naslovnoj stranici Nacionalnog kviza (klikom na Pokreni kviz). Molim vas da prije toga dobro proučite pravila i upute za rješavanje kviza. Za daljnje izvlačenje finalista nužno je da učenik/ica, osim svog imena i prezimena, navede naziv školske knjižnice (Knjižnica OŠ Zemunik).

Sretno! :)