EKSKURZIJA OSMAŠA 2013.
Autor: Administrator , 14. 4. 2013.

Nakon dugog i željnog iščekivanja osmaši su otišli na svoju prvu ekskurziju.

25. ožujka 2013. godine  zajedno sa razrednicom Ivanom Turić, učenicima OŠ Braće Ribar Posedarje, njihovim ravnateljem i razrednicom uputili smo se na ekskurziju u Istru. Krenuli smo rano ujutro praćeni snijegom i kišom. Nakon duge vožnje autobusom stigli smo u Medulin, točnije u hotel Belvedere u kojem smo bili smješteni. Nakon što smo se raspakirali otišli smo na večeru u hotel, zatim smo se vratili u svoje sobe i spremili se za izlazak u disko. Drugi dan našeg boravka  u Istri započeo je doručkom u hotelu. Tijekom dana posjetili smo Poreč i njegove kulturno povijesne znamenitosti, spilju Baredine u kojoj smo se upoznali s dvjema čovječjim ribicama, te grad Rovinj u kojem smo posjetili crkvu sv. Eufemije. Navečer  smo se svi okupili u sobi br.  117 gdje smo gledali utakmicu Hrvatska -Wales. Treći dan naša odredišta bili su Pula i Nacionalni park Brijuni. U Puli nas je vodič upoznao sa gladijatorskim borbama koje su se odvijale u Pulskoj areni. Poslije ručka brodom smo se odvezli do Brijuna, gdje nas je dočekao vlakić, čijom smo vožnjom obišli Brijune, uživajući u pogledu na životinje koje su se slobodno kretale svojim staništima. Posjetili smo muzej s Titovim slikama i njegov Safari park. Kada smo završili sa razgledavanjem zabilježili smo nekoliko zajedničkih fotografija. Zadnju večer  u hotelu proveli smo zajedno, zabavljajući se u disku. U određenom vremenu mogli smo se i družiti u sobama. Zadnji dan svima nam je teško pao. Nakon što smo napustili hotel i predali ključeve svojih soba uputili smo se prema Opatiji gdje nas je čekao ručak. Naše zadnje odredište bio je Trsat, najstarije marijansko svetište. Oko 20:00h iz autobusa su se iskrcali učenici iz Posedarja, a nedugo zatim i mi. Zahvaljujući ekskurziji sklopili smo nova prijateljstva i stekli  prelijepo iskustvo.

Antonella Buljat, 8.r.

Koliko je dobro bilo pogledajte u fotogaleriji.