Nacionalni kviz za poticanje čitanja 2023.
Autor: Maja Vujević, 14. 9. 2023.

Drage učenice i učenici, pozivam vas na sudjelovanje u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja 2023. koji se održava svake godine u sklopu Mjeseca hrvatske knjige. Ovogodišnja manifestacija Mjesec hrvatske knjige pod nazivom Književnost bez granica! posvećena je prevoditeljima, odnosno književnom prevođenju, a Nacionalni kviz za poticanje čitanja kao jedan od središnjih programa manifestacije, nosi naziv Pronađeni u prijevodu.

Kviz je namijenjen učenicima viših razreda osnovne škole.

Rješavanju online kviza možete pristupiti bilo kada, od bilo gdje i putem mobitela, laptopa, tableta ili računala do 25.10., a imena najboljih natjecatelja bit će objavljena do 3.11. Na završnoj svečanosti u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici 15.11. javno će se izvlačiti glavna i utješne nagrade

Za sudjelovanje u kvizu ne morate imati nikakvo predznanje već ćete prilikom rješavanja kviza trebati proučiti ili pročitati online izvore. Svako pitanje sadrži poveznicu u kojoj se krije točan odgovor, stoga treba otvoriti predloženu poveznicu (kliknuti na riječ ili skupinu riječi koje su istaknute plavom bojom), proučiti je i nakon toga odgovoriti na pitanje.

Kviz pokrećete na naslovnoj stranici Nacionalnog kviza (klikom na Pokreni kviz). Molim vas da prije toga dobro proučite pravila i upute za rješavanje kviza (klikom na O kvizu). Za daljnje izvlačenje finalista nužno je da učenik/ica, osim svog imena i prezimena, navede iz kojeg mjesta dolazi, tako da kad odaberete Zemunik Donji, ispod vam se odmah ponudi i naša škola (OŠ Zemunik).