Čitanjem do zvijezda
Autor: Maja Vujević, 15. 9. 2021.

Natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“  nacionalni je projekt za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja.

Naša škola uključila se u 13. sezonu Nacionalnog projekta "Čitanjem do zvijezda". Ovogodišnja tema je: Knjiga i film.

Natjecanje ima dvije kategorije:

Kviz znanja - odgovara se na pitanja iz zadanih djela.

Kreativni uradak - individualni rad učenika koji se izrađuje na osnovi čitanja svih knjiga predviđenih za natjecanje.

Odabrani naslovi za osnovnu školu:

Sve obavijesti o projektu nalaze se na službenoj mrežnoj stranici i društvenom profilu:

Mrežna stranica: Čitanjem do zvijezda

Facebook: https://www.facebook.com/CitanjemDoZvijezda

ŠKOLSKA RAZINA NATJECANJA

Tri učenika s najboljim rezultatima ostvarenim na školskoj razini natjecanja tvore ekipu za županijsku razinu.

Prijavilo se čak 15 učenika, a najbolje rezultate ostvarili su: Mate Š., Đani M. (7.r) i Rachelle Z. (5.r.)

Učenik Filip A. (7.r.) prijavio se za kreativni uradak i predstavljat će našu školu na županijskom natjecanju.

ŽUPANIJSKA RAZINA NATJECANJA

Naši učenici ostvarili su izvrsne rezultate i pozvani su na državnu razinu natjecanja! Filip sa svojim posterom te Mate, Đani i Rachelle u kategoriji kviza znanja.

Želimo im puno uspjeha i vidimo se mjesecu svibnju.

NACIONALNA RAZINA NATJECANJA

Posljednja, nacionalna razina natjecanja održana je 5. svibnja za kviz znanja i 6. svibnja za kategoriju kreativnog uratka. Naši su učenici ostvarili odlične rezultate u obje kategorije!

Hvala im na predivnom druženju i iskustvu.

Nadam se da je ovo zadnje natjecanje u virtualnom okruženju i da se iduće godine družimo uživo s ostalim natjecateljima.

Veselim se novoj čitateljskoj sezoni :)